SG2

gramofon

SG2 Analog Product of the Year 2008 - TONE Audio Magazine

SG2 ztělesňuje vše, co je, jak věříme, důležité pro úspěšnou konstrukci gramofonu. Základem konstrukce gramofonu Spiral Groove jsou vzájemně vázané platformy. Tři různě silné hliníkové vrstvy a sendvič dvou vrstev tlumících materiálů vytvářejí hustou, tuhou a dobře tlumící platformu na kterou můžeme přesně namontovat jednotlivé díly gramofonu. Každá funkční část gramofonu má svoji izolovanou vrstvu tak, aby mohla správně provádět svoji funkci.

Na robustní hliníkovou platformu dna jsou namontované výškově nastavitelné nožičky a motor se všemy potřebnými součástmi. Motor, jako jediný "aktivní" prvek gramofonu, je nejdříve pružně připevněm do kruhového hliníkového plátu a tak tvoří tuhou a tichou sestavu. Ta je potom odělena ode dna pomocí napnutého elastomer a tak tvoří upevnění, které je velmi tiché a odděluje hmotu motoru ode dna. Navíc, ta část nastavitelné nožičky, která se dotýká dna je oddělena od gramofonu pomocí stejné technologie za použití elastomeru. Tak je tvořena první bariéra, kterou jakákoliov vnější energie musí zkusit projít, aby se dostala do gramofonu. Prostřední, nejsilnější, vrstva hliníku uvnitř SG2 zajišťuje tuhost a hmotu na kterou přimontujeme ložisko a talíř. Tady, namontovaný na masivní plochu, se může talíř volně otáčet bez ohýbání a hluku. Vrchní vrstva, nejvzdálenější od všech ostatních komponentů, je místem pro uchycení ramínka. Základna pro chycení ramínka je u SG2 ostrovem ticha. Není jednoduchým počinem udělat samovolný, rotující a naprosto tichý mikrofonní stojan. To je, konec konců, velmi podobné tomu, jak ramíno a gramofon fungují.

Základna gramofonu Spiral Groove SG2 přidělaná zespoda pomocí šesti šroubů přemosťujících spodní dvě vrstvy hliníku tak, aby byly všechny tři vrstvy mechanicky oddělené. Základna ramínka může být uzpůsobená pro jakékoliv 10" ramínko a většinu 12". Tolerance jsou takové, že můžete mít více "přednastavených" ramínek na více základnách s různými přenoskami pro jejich výměnu podle momentální potřeby.

Věříme, že SG2 představuje významnou hodnotu ve světě prvotřídních gramofonů. SG2 sdílí tolik ve smyslu implementace řešení a materiálů s SG1.1, že může porozumět tomu, že SG1.1 může významně překonat to, co bylo dosaženo u tohoto modelu. Nícméně, poslech SG1.1 a kouzlo jeho detailů převypráví celý příběh.

SG2 Vlastnosti a specifikace

  • koncept hliníkového kruhu talíře pro vysokou stabilitu a setrvačnost
  • ložisko safírový disk/tvrzená leštěná ocel pro nízký šum a dlouhou životnost
  • elektronicky volitelné a řízené otáčky s jemným nastavením: 33 1/3 a 45 otáček/min.
  • vyjímatelná základna ramínka
  • osa oddělená od ložiska pro optimální mechanickou izolaci desky
  • talíř vedený na středu ložiska pro otáčení bez kymácení
  • stejnosměrný synchronní nízkonapěťový motor s velikým kroutícím momentem
  • nastavitelné, oddělující nožičky z hliníku
  • rozměry: 470 x 380 x 115 mm
  • hmotnost: 23kg