SG1.1

gramofon

Ramínko Centroid a gramofon SG1.1 - Analog Products of the Year 2013, Stereophile

SG1 Grand Prix Award 2007, Stereo Sound, Japonsko

SG1.1 pokračuje po stejné cestě tam, kde SG2 končí. Rozdíly mezi SG1.1 a SG2 jsou zdánlivě nepatrné, protože oba gramofony sdílejí plno stejných komponentů. Nicméně to, v čem se liší, se hodně projeví na zlepšeném výkonu SG1.1. První rozdíl, kterého si člověk u stříbrného SG1.1 všimne, je tělo gramofonu složené ze dvou oddělených vrstev. Tyto dvě zrcadlové části jsou oddělené čtyřmi pečlivě umístěnými elastomerovými prvky mechanicky oddělujícími obě platformy.

Stejně jako u SG2 má i SG1.1 nožičky a motor přichycené ke spodním dvěma vrstvám kvůli maximální izolaci od zbytku gramofonu. Motor u SG1.1 je přichycen k nejsilnější části spodního dílu do silného bronzového prstence, kde je samozřejmě pružné spojení oddělující motor od šasi. Prstenec je nammontován tak, aby odváděl energii do spodní části a tím dále redukoval zbytkový šum motoru. Horní část nerezových nastavitelných nožiček je přichycená na spodní díl šasi a tím pomáhá více filtrovat šum oproti hliníkovým nožičkám u SG2. Stejně jako u SG2 je u SG1.1 nejsilnější část horní platformy použita k uchycení ložiska a talíře, které jsou tak kompletně oddělené od dolní platformy s motorem a nožičkami. Toto oddělení motoru od horní platformy má hlavní přínos k lepším vlastnostem SG1.1 oproti SG2. Nejvrchnější hliniková vrstva u SG1.1 je stejná jako u SG2, ale s krásným nádechem, abych tak řekl.

Uchycení ramínka je u SG1.1 pomocí nerezového bajonetového systému, který prostým stiskem tlačítka a jemným otočením umožňuje snadnou a rychlou výměnu. Tento jedinečný systém dovoluje používat hned několik ramínek s různými přenoskami a snadno a rychle je vyměňovat podle potřeby. Ano, jakmile jsou ramínko a přenoska jednou nastavené, je snadné a rychlé je střídat a jsou pokaždé jen pouhým otočením v bajonetovém závitu správně přichycené či uvolněné pro výměnu.

V čem se tedy liší kvalita reprodukce obou gramofonů? Člověk by mohl doufat, že SG2 je v každém ohledu Spiral Groove gramofon stejně jako SG1.1. Jako takové oba sdílejí stejné zvukové atributy. Nicméně, nižší zbytkový šum u SG1.1 odhaluje nejen nuance, ale hlavně čistotu, kterou si uvědomíte jen pokud srovnáváte SG2 s jeho větším bratrem. SG1.1 je přesvědčivější u vysokých i nízkých úrovní dynamiky. Naprosto zřejmým způsobem je SG1.1 výkonější na nízkých frekvencích a má lepší drive, který je cítit, nejen slyšet. Jeden by si mohl myslet, že SG1.1 má mnohem víc strhující přednes, což je pravda. Autoritativní klid SG1.1 je oknem do duše umělce a vyjímá sám sebe z rovnice a nechá mluvit jen vinyl a nic víc.

SG1.1 vlastnosti a specifikace

 • předimenzovaný talíř z nerezové oceli pro vyšší setrvačnost a stabilitu rychlosti
 • ložisko safírový disk/tvrzená leštěná ocel pro nízký šum a dlouhou životnost
 • elektronicky volitelné a řízené otáčky s jemným nastavením: 33 1/3 a 45 otáček/min.
 • rychle a snadno vyměnitelná základna ramínka pomocí bajonetového závitu
 • osa oddělená od ložiska pro optimální mechanickou izolaci desky
 • talíř vedený na středu ložiska pro otáčení bez kymácení
 • měkký řemínek pro vedení talíře
 • stejnosměrný synchronní nízkonapěťový motor s velikým kroutícím momentem s patentovanou metodou fázového řízení pro eliminaci kampování
 • nastavitelné, oddělující nožičky z nerezové oceli
 • rozměry: 480 x 380 x 115 mm
 • hmotnost: 32kg

* * * UNIKÁTNÍ MOŽNOST ZÍSKAT TENTO ŠPIČKOVÝ GRAMOFON ZA MIMOŘÁDNĚ SNÍŽENOU CENU. MÁME NA PRODEJ EX-DEMO KUS V PERFEKTNÍM STAVU S RAMÍNKEM CENTROID * * * pro info o ceně klikni