Retro - Stereo 50

Telefon/Pad > Počítač > Vinyl

Elektronkový systém pro nejrealističtější zvuk

DSD/PCM/DXD formáty

Od LP desek vše až po chytrý telefon –
vaše hudba, vaše cesta
Třída A, okouzlující tonalita a realističnost Octa-DSD512 a PCM/768KHz. Vrcholné audio plně připravené na budoucnost

Stereo 50 začíná kompletně nová řada iFi Retro, která má jeden cíl: začlenit každého milovníka hudby bez ohledu na věk, pohlaví a technologii.

Retro Stereo 50 je all-in-one (vše v jednom) elektronkový stereo systém podporující od Bluetooth aptx (telefon/Pad) až po digitální audio ve vysokém rozlišení (počítač) a vinyl (gramofon). Každý si může vzít svoji hudbu a být schopen připojit se ke Stereo 50 a přehrávat tak, že je to prostě ohromující. Není na světě nic jako Retro Stereo 50.

 

Hudba je ve vzduchu

Chytrá zařízení vybavená Bluetooth, aptX (nejlepší mód bezdrátového přenosu) a NFC (extrémně snadný) můžete “bezdrátově spárovat” se Stereo 50. Potom už je jednoduše otevřete vaši hudební aplikací ať už je to vaše hudební sbírka ve vašem přehrávači, Spotify nebo Tidal a stisknete play!

Možnost aptX nabízí CD-like kvalitu bezdrátového audia nad rámec normálního Bluetooth. To znamená, že Stereo 50 je připravené na budoucí chytrá zařízení na mnoho let dopředu.

 

USB & SPDIF pro streaming/počítačové audio

V dnešní době téměř každá domácnost streamuje, ať už ze set top boxu, chytrého zařízení nebo počítače přes koaxiální SPDIF nebo USB 3.0 konektor. Připojte se ke Stereo bez ohledu na preferovaný způsob - od Spotify až po J. River - a užijte si vaše oblíbené nahrávky ve zcela nové kvalitě!

Audio s vysokým rozlišením (DSD512, PCM768kHz, 2xDXD) přes USB, koaxialní a optický konektor je obslouženo. Jen se připojte, posaďte se a užívejte si vaši hudbu vaším způsobem.

 

Vesmírný věk digitálních a klasických elektronkových technologií

AMR a iFi jsou známé kombinování klasických elektronkových technologií s neprogresivnější digitální technologií jako v prestižním AMR DP-777 Digitálním Processoru. Stereo 50 je nejnovější z dlouhé řady výjimečných produktů. využívá elektronek 4xEL84X a 2xECF82 s neskutečně pokročilými obvody s DNA od nejlepších klasických zesilovačů jako Telefunken, Marantz a Leak.

Primárně pracují ve třídě A s výkonem 25W+25W a zní úžasně realisticky. To vytváří zvukovou kvalitu reflektující špičkový návrh a implementaci.

 

Burr-Brown chipset + AMR neortodoxní technologie

U iFi ‘nejlepší formát’ není to, na co se zaměřujeme. Spíš se staráme o přehrání všech formátu nejlépe, jak to jen jde.

Použitý Burr-Brown DAC čip byl vyvinut BB Japan (narozdíl od BB/TI) ačkoliv k představení produktu došlo až po sloučení. Tak se stal labutí písní čip-setů Burr-Brown. Obsahuje jejich ultimativní konverzní technologii a do dnešních dnů se těší nejvyšší úctě.

Mít čip-set, který přehraje všechny formáty, by mělo malou cenu, kdyby to nebylo vše přehráváno nativně, což znamená žádnou konverzi z jednoho formátu do druhého. Použití trickle-down technologie od AMR (která napsala neortodoxní řídící software čipsetu) k pohánění tohoto Burr-Brown čipsetu znamená uchování originálního hudebního formátu. To je důležité k dosažení zenitu v high-endové reprodukci hudby.

 

Vysoké rozlišení na PCM768/DSD512/2xDXD

Počítačové přehrávání audia se rozvíjí závratnou rychlostí. Stereo 50 vypadá z vnějšku jako retro styl, ale uvnitř je na technologickém vrcholu.

Je schopné přehrávat všechny formáty nejlepším možným způsobem:
- PCM, od 16/44kHz až do 32/768kHz
- DSD až do Octa-DSD512 (22.6/24.6MHz)
- DXD, 2x do 768kHz

Nejen hyper pokročilé formáty / vzorkovací frekvence, ale také použité filtry zajišťují maximálně analogové a jako živé přehrávání. Minimum Phase filter pro PCM a Bit-Perfect filter pro DXD/DSD poskytnou maximální požitek. Tyto filtry se postarají o to, že typické “kovové hrany”  standardního digitálního přehrávání nejsou přítomné a zanechají hladkou, organickou tonalitu.

 

Pro milovníky sluchátek i "špuntů" do uší

Používáte sluchátka? Stereo 50 s oddělenými 3.5mm a 6.3mm konektory je tu pro právě vás. Každý sluchátkový výstup má svůj dedikovaný zisk a citlivost, aby se perfektně přizpůsobil velmi citlivým sluchátkám do uší i málo citlivým sluchátkám přes uši. Výstup s 6.3mm konektorem pumpuje “turbo” 7000mW. Takže vyhoví i těm nejnáročnějším sluchátkám jako jsou například HiFi Man HE-6.

Stereo 50 využívá široce oceňované iFi 3D Holographic pro Headphones® a XBass® technologie. Ocenění posbíraly technologie díky své uchvacující schopnostii přizpůsobit se každým sluchátkám a každé nahrávce. Technologie 3D Holographic pro Headphones® používá čistě analogové signálové procesy, které dodávají široce otevřenou a prostorově správnou hudební scénu pro sluchátka, která umisťují zvukové pole “dozadu mimo hlavu” a tak zlepšují poslech. Technologie XBass® vytváří nejlepší bas a dynamicky koriguje basové odezvy, aby perfektně vyhovovali způsobu, jakým slyšíme.

 

Vinyl vyzařuje elán

iFi iPhono se už stal moderní klasikou a Stereo 50 phono předzesilovač je připraven k dosažení stejného výkonu. Má nastavitelný ultra široký rozsah zisků pro MM/MC od 38 do 62dB a systém nastavení se vrací zpět ke klasickým ekvalizačním technologiím. Se 6 různými ekvalizačními křivkami (precizně ovládanými) správně přehrajete každou stereo desku. Od obvyklé RIAA až po EMI a Decca, jak může nespočet uživatelů iPhono dosvědčit, hned po nastavení má každá nahrávka "své vinylové kouzlo”.

Mimořádná schopnost ekvalizace by měla malý smysl, kdyby phono předzesilovač neměl hudební kvality na nejvyšší úrovni. Stejně jako iPhono, Stereo 50 je jedním z několika málo phono předzesilovačů se šumovým pozadím pod (narozdíl od výše uvedených) tím na nahrávce. Stereo 50 je svým dynamickým rozsahem a rozlišením komfotně působit v nejvyšší lize vinylů.

 

Analogové ovládání hlasitosti, tónové korekce a dálkové ovládání

Digitální ovládání hlasitosti seřezává delikátní audio signál, takže iFi se mu bezpodmínečně vyhýbá. Tónové korekce a ovládání hlasitosti (s dálkovým ovládáním) jsou v extrémně vysoké kvalitě. Kritickým prvkem analogového ovládání hlasitosti je Alps (Japan) motorizovaný potenciometr (< 3dB trakční chyba).

Audio přístroje s až čtyřnásobnoou cenou nedisponují tak kvalitním ovládáním hlasitosti jako Stereo 50. Tato puntičkářská pozornost věnovaná detailům a komponenty nejvyšší kvality staví iFi zřetelně do popředí: při naší misi hledání zvukových kvalit obrátíme každý kámen.

 

 

Retro Stereo 50 + LS3.5, magická souhra pro hudební nebe

Stereo 50 “full system” včetně Retro LS 3.5 je spojením z nebes.

LS3.5 je od iFi pokračováním legendárního BBC LS3/5a pro 21. století. Při vytváření reprosoustav LS3.5 iFi důkladně pohledala planetu, aby vytipovala nejnovější technologie a ideální materiály. Výsledkem je hluboký, široký a otevřený zvukový charakter.

Plaváním úplně proti proudu byla LS 3.5 (viz produktová strana LS3.5) navržena iFi pro iFi, takže její měniče nebo vlastnosti nenajdete na jiné reprosoustavě bez ohledu na cenu.

Výškový reproduktor silk-dome, horn-loaded (1.1”) a potažený přírodní paírový širokopásmový měnič (4.5”) byly vyvinuté "in-house". Je neobvyklé pro masovou výrobu, že jsou oba měniče navržené a vyvinuté iFi, tedy výrobcem finálního výrobku.

Nerezonanční bambusová ozvučnice je šetrná k životnímu prostředí a nekompromisní ve své zvukové kvalitě. Ozvučnice je 3x pevnější než dřevo a navíc má poloviční hmotnost a tak není přetlumená.

Je perfektně časově nastavená a interní akustické technologie nechávají ostatní reprosoustavy vzadu. Dokonce i interní struktura byla nakonec vyladěna pomocí výrobních metod pro hudební nástroje.

To vše skombinováno se Stereo 50 XBass® a 3D Holographic for Speakers® technologiemi vytváří zvukovou synergii, která je prostě z jiného světa.

 

Specifikace

Bezdrátový vstup
Bluetooth (aptX) 1
   
Digitální vstupy  
USB (DSD512/768kHz/2xDXD) 1
Koaxiální (192kHz) 1
Optický (192kHz) 1
   
Analogové vstupy  
Phono (MM/MC Low/MC High/Line 3) 1
Line 1 1
Line 2 1
3.5mm (sdílený s Line 2) 1
   
Výstupy  
Reproduktorový výstup 1
3.5mm sluchátkový výstup 1
6.3mm sluchátkový výstup 1
   
Audio sekce  
Výstupní výkon (Hudba) > 25W* (převážně Třída A)
Celkové harmonické zkreslení (THD) < 0.2% (@ 2.83V/1W)
Výstupní pásmo 10Hz ~ 60kHz
Frekvenční rozsah 10Hz ~ 80kHz
Poměr signál/šum > zesilovač 101dB (@ max výkon)
  > Phono MM: 90dB(A)
  > Phono MC: 80dB(A)
DAC Dynamický rozsah > 113dB(A)
Tónové korekce Basy(100Hz) +/-8dB
  Výšky(10KHz) +/-8dB
Analogoue Signal Processing (ASP) XBass, 3D Holographic
Phono zisk 38, 50, 62dB
RIAA Accuracy <0.5dB
Elektronky 2 x ECF82; 4 x EL84X
   
Digitální sekce  
PCM 768/705.6/384/352.8/192/176.4/96/88.2/48/44.1kHz
DSD 512/256/128/64 24.6/22.6/12.4/11.2/6.2/5.6/3.1/2.8MHz
DXD 768/705.6/384/352.8kHz
Filtry Minimum Phase (PCM 192/176.4/96/88.2/48/44.1kHz)
  Bit Perfect (DXD/PCM 768/705.6/384/352.8)
  Analogue (DSD)
   
Obecné  
Napájení AC 100V-240V
Spotřeba 100W
  ~0.1W (Standard mode)
Rozměry (š x v x h) 300 x 153 x 226mm
Hmotnost 5.8kg

 

Galerie

Prodejci

Produkty zakoupíte v naší pražské prodejně, případně u našich zde uvedených prodejců.

hifina Logo