Retro - LS3.5

28mm silk dome výškový měnič

Proprietární iFi 115mm papírová membrána širokopásmového měniče

Pokročilá Amino-plastická akustická pěna

Maximální povrch kontaktu měď/pozlacený přípojné konektory

Retro_MainFeature_01

Retro_MainFeature_02

Retro_MainFeature_03

Retro_MainFeature_04

Výšky jsou doslova hladké jako hedvábí

Středy a basy, které nechají posluchače v úžasu

Otevřená struktura nemá konkurenci při absobci zvuku

Tak blízko “žádným konektorům”, jak jen lze


LS3.5 je iFi 3.0 restartem klasické BBS LS3/5A, která je stále, i půl století po svém uvedení, poptávanou a velmí váženou reprosoustavou. iFi provedl svůj návrh od samých základů a přetvořil LS3.6 pro 21. století. Od návrhu měničů (nejsou OEM) až po návrh konektorů je vše z dílny iFi, což ukazuje pozornost věnovanou všem detailům.

Retro LS3.5 je v mnoha směrech syntézou toho nejlepšího z BBC LS3/5A a špetky z Le Petite. Eliminovali jsme jejich nedostatky a slabiny využitím nejnovějších dnes dostupných technologických vylepšení. Takže si představte iFi LS3/5A jako BBC LS3/5a+Le Petite s vloženým faktorem X.

 


 

Úplně nový výškový reproduktor iFi jemný jako hedvábí, doslova

Retro_MainFeature_01

Hedvábí je jemné, takže proč nevyrobit zcela nový výškový reproduktor s tímto materiálem ve svém středu? iFi 28mm výškový měnič je spojen s hornou a má neodymiový magnet. Je to ve všech směrech produkt 21. století, který je na samém vrcholu technologií výškových měničů. Silk dome kombinuje nepřítomnost rezonancí na vrcholu pracovního pásma (které bývají u kovových variant) s excelentní dynamikou pásma. Struktura malého neodymiového magnetu posouvá rezonance kavity mimo slyšitelné pásmo. Spolu s připojením na horn perfektně ladí se širokopásmovým měničem a vytváří mamutí zvukové pole.

Výškový měnič je využitý jen v nejvyšší frekvenčním pásmu slyšitelného spektra. Celé pásmo od 59Hz do 8kHz pokrývající základy všech instrumentů kromě těch s velmi nízkými basovými notami a všech formantů (tóny tvořící harmonické instrumentů) je zpracováno širokopásmovým měničem bez elektrické nebo mechanické výhybky.

Tím je zamezeno fázovému/impulznímu poškození odezvy v kritickém pásmu. Jednoduché uspořádání výhybky pro výškový měnič (výhybka prvního řádu na přibližně 10kHz) a vlnovod výškového měniče starající se o časové nastavení pro širokopásmový měnič dále chrání fázovou/impulzní odezvu.

 

Od základu nový širokopásmový měnič s papírovou membránou

Retro_MainFeature_02

Přirozený materiál pro přirozený zvuk. Širokopásmový 115mm měnič s papírovou membránou funguje spíš jako celopásmový měnič.

V mnoha ohledech je širokopásmový měnič velmi tradičním a koš i magnet. Lisovaný ocelový koš dokáže rozptýlit energii mnohem rychleji než litý koš. To znamená návrat do "zlaté éry" návrhu měničů 70 let. Moderní finitní modelování prvků a moderní materiály zlepšily měniče v mnoha směrech (hlavně účinost a šířka pásma) v porovnání s klasikou jako KEF B-110, který byl původně použitý v LS3/5A.

Širokopásmový měnič nad 8kHz nepracuje a dosahuje dolů až na 59Hz (při správném umístění).

 

Perfekcionalismu časového nastavení

Retro-Treble-bassLOGO

Koherence iFi LS3.5 je založená na jednoduchém faktu, výškový a širokopásmový měnič jsou perfektně časově vyrovnané. Stručně řečeno, známená to, že při pohledu na průřez LS3.5 jsou akustické středy výškového a širokopásmového měniče přesně vertikálně vyrovnané. Zvukové vlny tedy dorazí k posluchači ve stejný okamžik. To bývá často přehlížená slabina mnoha reprosoustav, ne tak u iFi LS3.5.

 

Vícekomorový návrh Voigt s laděnou ozvučnicí

SpeakerInsdie

Jsou zde dvě komory v jedné. Ozvučnici je možná nejlépe vnímat jako variantu vícenásobné reflexivní plochy. Také dokází rozdělením většího objemu na dva menší k rozptýlení rezonančních frekvencí na vyšší frekvence, kde Amino-plastická pěna s otevřenými buňkami má optimální absobční vlastnosti.

Akustické aktivní ladění s minimálním tlumením převzaté z výroby hudebních nástrojů dále pomáhá rozptýlení rezonančních frekvencí – přemýšlejte o LS3.5 jako o hudebním nástroji.

Proto je LS3.5 reprosoustavou, která dělá muziku.

 

Bambus je nejlepší

Bamboo

Bambus je tráva – takže je to dlouhodobě udržitelný materiál a mimořádně šetrný k životnímu prostředí. Je 2x lehší a 3x pevnější než dřevo. Výše zmíněná konstrukce Voigt v kombinaci s bambusem “tuhým jako ocel” a extra vylepšená rozdělením a akustickým laděním dosahuje pozoruhodně nízké akustické stopy. To je kritické, protože použití širokopásmového měniče s papírovou membránou nelze využít pro blokování rezonancí z vnitřku ozvučnice tak, jako při použití težké a pomalejší plastové membrány.

Takže s ohledem na aukistické důvody a dopady na životní prostředí naprosto dávalo smysl využít bambusu jako materiálu ozvučnice. LS3.5 má 5x vyšší výrobní náklady než standardní MDF ozvučnice. Jednoduché oklepání klouby ukáže naprostou absenci zabarvení a to je snadno slyšitelné hned od první noty.

 

Pokročilá Amino-plastická pěna

Retro_MainFeature_03

Pro minimál ní potřeby interního tlumení jsme pátraly po celém světě po nejpokročilejším akustickém materiálu a rozhodli jsem se pro pokročilou Amino-plastickou pěnu s otevřenými buňkami. Povrch otevřených buněk garantuje, že zvukové vlny nejsou odražené, ale pronikají do materiálu. Zvuková energije je v materiálu buněk snížena a dostáváme tak vynikající absobční kapacitu.

Podle našich poslechových testů je schopnost zajistit nejhlubší a nejčistší basy spolu se středním pásmem čarovná a postavila tento materiál nad všechny ostatní.

Navzdory mnohem vyšším nákladům jsme jim prostě museli pro LS3.5 mít.

 

Repro konektory, které nepřekáží signálu

Retro_MainFeature_04

Nezůstal kámen na kameni, vybrali jsme konektory s nejčistší mědí, maximální plochou kontaktu a pozlacené pro dlouhodobou odolnost. Buďte ujištěni, že i reproduktové banánky jsme si vyvinuli od základu sami!

Postříbřené měděné reproduktorové kabely a pozlacené měděné reproduktorové konektory znamenají kvalitu, která je prostě nepřekonatelná a znamená, že LS3.5 patří mezi “velké hochy”.

 

Specifikace

RETRO LS3.5 reprosoustava (pár)
Citlivost: 90dB/2.83V/1m
Frekvenční pásmo: 60Hz – 20KHz
měniče: 4.5″ (115mm) Paper Cone širokopásmový měnič
  1.1″ (28mm) Silk Dome výškový měnič
Výhybka: 10KHz acoustic crossover
  bez elektrické výhybky pro širokopásmový měnič
  Výhybka prvního řádu High-Pass pro výškový měnič
Typ ozvučnice: Transmission-Line port
  Bambusová ozvučnice
  Akustické aktivní ladění s minimálním tlumením
Rozměry: 146 x 268 x 226mm (š x v x h)

 

Galerie

Prodejci

Produkty zakoupíte v naší pražské prodejně, případně u našich zde uvedených prodejců.

hifina Logo