Nano iDSD

přenosný DA převodník a sluchátkový zesilovač

iFi Nano iDSD je plný různých 'poprvé'. Je to na světě nejmenší, přenosný (jen 167g), bateriový, plnohodnotný DA převodník, který nativně přehrává VŠECHNY formáty vysokého rozlišení PCM / DSD / DXD.

Jeho přenosná podoba popírá naprostou novost a unikátnost designu. Díky nejnovější průlomové technologii True Native® od AMR zůstává hudební formát nedotčen po celou dobu průchodu převodníkem. PCM (32bit/384kHz), DSD256 (11.2MHz/12.4MHz) a DXD (384kHz) z počítače nebo chytrého telefonu / tabletu zní prostě senzačně. Otevírá nový svět kvality high-end audia celé nové generaci uživatelů.

V šasi velikosti dlaně je umístěna lithium-polymerová baterie a sluchátkový výstup. Nano iDSD je stejně mimořádné 'na cestách' jako je mimořádné v 'high-endovém" systému. Sebejistě spolupracuje s počítači nebo chytrými telefony a tablety. Dokonce má digitální SPDIF výstup pro připojení A/V receiverů nebo podobných zařízení a tak nabízí bezkonkurenční flexibilitu.

Nano iDSD - malý rozměrem, ohromný technologií.

U iFi se málo staráme o to, který formát je "nejlepší'. Jsme spíš posedlí optimálním přehráváním všech formátů.

Co to znamená? Výběr toho nejpokročilejšího čipu a jeho příkladná implementace.

Použitý Burr-Brown DAC čip byl vyvinut BB Japonsko a BB samotnými (na rozdíl od BB/TI). Ačkoliv byl čip představen po jejich sloučení, reprezentuje 'labutí píseň' toho nejlepšího z jejich technologie převodníků a zůstává do dnešních dní vysoce oceňovaným čipem.

Mít čip přehrávající všechny formáty by neznamenalo mnoho, kdyby to nebylo nativní přehrávání bez konverze z jednoho formátu do druhého. Použitím trickle-down technologie od AMR (kteří navrhli kód čipu) k řízení Burr-Brown převodníku zůstává hudební formát nezměněný a to je nezbytné k dosažení vrcholu v high-endové zvukové reprodukci.

Počítačové přehrávání audia se rozvíjí překotným tempem. Nano iDSD je na čele vývoje.

Orientace na přenosná zařízení posouvá Nano iDSD do první řady této nejnovější změny v přehrávání audia. Nejen u počítačů, ale i u chytrých zařízení jako iPhone/iPad/Android telefony a tablety dosáhnete ve spojení s Nano iDSD vytvoření high-endového audio zdroje schopného přehrát všechny formáty neuvěřitelně dobře:

•  PCM od 16/44kHz až do 32/384kHz.
•  Quad-Speed DSD do 11.2/12.4MHz.
•  DXD až do 384kHz.

Takový, mnoha talenty obdařený, DA převodník se vidí jen zřídka v jakékoliv cenové hladině. To jasně ukazuje, jakým je Nano iDSD mistrovským dílem navzdory své příznivé ceně.

Poslední pokroky chytrých zařízení jako jsou tablety a chytré telefony transformovaly tato zařízení z obyčejných mobilních přístrojů na přenosné high-endové audio zdroje*. Tato chytrá zařízení jsou schopná nativně enkódovat a přenášet formáty vysokého rozlišení PCM/DSD/DXD audio. Tím, že je Nano iDSD schopný nativně dekódovat ty samé formáty, vzniká high-endová kombinace ‘Transport+DAC’ nabízející zarážející hudební kvalitu, navíc ve velikosti dlaně a můžete se z ní těšit nejen na cestách, ale i doma.

Níže jsou obrazovky sejmuté z iPhonu 4S s přehrávačem Onkyo HF Player > Camera Connection Kit > Nano iDSD. Jam můžete vidět, každý hudební formát s vysokým rozlišením je přehráván, dokonce i DSD na 5.6MHz (Nano iDSD ve skutečnosti přehraje až do 6.2MHz!).

*S odpovídajícím softwarem a propojovacími kabely (jako například Onkyo HF Player a Camera Connection Kit). Pro více detailů kontaktujte výrobce telefonu nebo iFi.

Nano iDSD je vybaven vestavěnou lithium-polymerovou baterií. To dává dvě nesporné výhody. Za prvé, zvukově je Nano iDSD schopen fungovat na baterie pro dosažení mimořádné zvukové kvality při obvykle hodně zarušeném napájení ze sítě. Za druhé, Nano iDSD díky výkonnému 80mW sluchátkovému zesilovači nabízí high-endový, přenosný hudební zážitek.

Nicméně, pro maximální zvukový domácí zážitek je možné provozovat Nano iDSD s iUSB Power napájecím zdrojem (přes USB port) prostým zapnutím Nano iDSD před připojením k PC.

Nano iDSD nabídne to nejlepší při provozu z baterie a iFi USB power napáječe.
Existují různé hodinové krystaly a pak jsou tu hodinové krystaly v Nano iDSD. ‘Hodiny’ použité v Nano iDSD, které dodala firma AMR, jsou vojenského standardu teplotně kompenzované master clock moduly, které zabraňují vzniku beat frekvencí. Takové krystaly redukují celkový digitální šum a zatlačí jitter na hranici zmizení. Tyto hodiny jsou vybrané od telekomunikačního sektoru, kde jsou standardy mnohem náročnější než ty v průmyslovém sektoru (odkud se normálně dodává do audio průmyslu).

Krom toho, že Nano iDSD zvukově konkuruje mnohem dražším DA převodníkům, má hladký, ‘analogový’ zvuk z velké části díky kvalitě zvolených komponentů jako jsou speciální hodiny.

Stejně jako ostatní produkty iFi, Nano iDSD profituje z nejnovějších technologií AMR. Odstranění jitteru Nano iDSD nespoléhá jen na asynchronní USB přenos. K úplnému odstranění jitteru využívá AMR Zero Jitter® Lite technologii ze slavného AMR DP-777, který má asynchronní jako první, nikoliv poslední bod.

Ujišťujeme Vás, že Nano iDSD (stejně jako ostatní iFi usb produkty) nemají jen obecnou implementaci. To je důvod, proč jsou tak moc zvukově uspokojující.

Nano iDSD velmi viditelně obsahuje vestavěný přesný ovladač hlasitosti, který je více než vhodný pro cokoliv ve dvojnásobné nebo dokonce trojnásobné cenové hladině. Jeho hladký průběh odpovídá hladkému hudebnímu projevu, dodává zvukovou kvalitu.

Tato mimořádná pozornost k detilům je charakteristickým standardem u iFi.

Nano iDSD umí dodávat nejen analogový signál, ale jeho digitální koaxiální výstup znamená, že dokáže zásobovat digitálním signálem odpovídající zařízení s DA převodníkem s koaxiálním vstupem pro přehrávání z PC.

Tato univerzálnost je pro iFi typická a nabízí flexibilitu a dlouhou životnost.

 

Specifikace

Napájení:  Baterie/USB Bus power, DAC/Amp vždy funguje na baterii

Životnost baterie:  ~ 10 hodin přehrávání*

Formáty:

  • 44.1/48/88.2/96/176.4/192/384KHz PCM
  • 2.8/3.1/5.6/6.2/11.2/12.4MHz DSD
  • 353/384KHz DXD
  • Bit-Perfect DSD & DXD DAC by Burr Brown (1-DAC Chip; 2-kanály; 4-signály)

Filtry: 

  • PCM: Standard/Minimum Phase digital (volitelný)
  • DSD: Standard/Extended Range analogue (volitelný)
  • DXD: Bit-Perfect Processing, analogue filter (fixní)

Vstup:  USB 2.0
kompatibilní s iPhone,iPod, iPad and Android Devices USB-OTG#

Výstup:

  • SPDIF RCA (jen PCM až do 192KHz)
  • Audio RCA
  • 3.5mm sluchátkový

Dynamický rozsah:  >104dB

THD &N (35mW)  < 0.005%

THD &N (Line)  < 0.005%

Výstupní výkon (16Ohm):  > 130mW

Výstupní napětí:  >1.65V (>100Ω)

Výstupní impedance:(Zout):  <1Ω

Příkon:  < 3W (nabíjení baterie a přehrávání dohromady)

Rozměry:  87(d)x68(š)x28(v)mm

Hmotnost:  167g

 

* v závislosti na vzorkovací frekvenci a nastavení hlasitosti.
# vyžaduje Camera Connection Kit nebo OTG adapter. Kabel není součástí dodávky.

Prodejci

Produkty zakoupíte v naší pražské prodejně, případně u našich zde uvedených prodejců.

hifina Logo