Mercury

USB audio kabel

iFi Mercury USB kabel je jednocestný sourozenec vysoce ceněného Gemini USB kabelu. Mercury USB kabel přepisuje USB standard pro přenos high-end audio signálů. Zásadní je speciální geometrie kabelu a dosažení 90 ohmové impedance v souladu se specifikací lepší než pro standard USB 2.0. Odpor je 3x menší než požaduje speifikace. Proprietární FINAL USB konektory zajišťují mimořádné stínění a pevnost. Atypická konstrukce filtru je nastavitelná a se všemi těmito technologickými novinkami stačí jednou vyzkoušet a není cesty zpět.

Jednoduchá, ale srozumitelná ilustrace je na grafu níže. Mercury (stejně jako Gemini) odpovídá 90 ohmové specifikaci přenosového USB protokolu s jen 1% odchylkou od 90 ohmové impedance end-to-end ( tj. konektoru + kabelu dohromady).

Jiné drahé audiofilské kabely se při srovnání pohybují s rozptylem až 15% (nebo 78ohmů - 103ohmů !). Tento klíčový parametr je často přehlížen, přestože je velmi důležitým pro dosažení maximální kvality přenosu signálu.

Signál prochází kabelem a konektory. Z toho důvodu musí být konektory stejně mimořádné, jako kabel. Většina USB kabelů používá plastové krytí konektorů. Plast ale nemůže stínit vysoké frekvence přítomné v USB datech, takže se nežádoucí signál vyzáří do okolí. Trvanlivost plastových konektorů je navíc nejistá. FINAL USB konektory poskytují dokonalé stínění end-to-end tím, že jsou vyrobené z kvalitního hliníku. Pozlacené konektory mají velikou životnost a budou sloužit po mnoho let.

Proprietární iFi konektory vypadají a působí jako by byly vytesány z jednoho kusu kvalitního hliníku. To není daleko od pravdy. To je iFi standard.

Řešení elektromagnetického rušení u USB kabelů obvykle neexistuje. Dokonce i u těch vybavených filtrem pracujícím obvykle ve velmi úzkém pásmu. Velmi málo jich je také vybaveno na svých koncích RFI filtry a nechávají tak celou délku kabelu působit coby anténu.

Mercury je vybaven třemi na zakázku vyrobenými keramickými RF silencery. Každý z nich má jiný efektivní rozsah a tím se značně rozšiřuje pásmo eliminace RF rušení. Navíc je prostřední silencer navržen tak, aby bylo možné ho nastavit (posouvat po celé délce kabelu) a tím 'rozladit' anténu tvořenou kabelem v závislosti na podmínkách a požadavcích systému. Další 2 silencery, které nejsou zafixované, je nutné mít co nejblíže jednotlivým koncům kabelu.

Stínění, vodiče a izolace dotažené do extrému

Mercury USB kabel je navržen jako úplné řešení a nenechává nic náhodě. Má řadu speciálních atributů zlepšujících stínění, vodiče a izolaci, které jsou jednoduše revoluční.

Další informace: https://www.facebook.com/iFiAudio/notes

Specifikace

Kompatibilní s High-Speed USB 2.0 (24Bit/192kHz a více)

Vodiče:  těžký OHFC kontinuálně litá měď

Izolace:  Polyethylen

Stínění:  dvojité stínění

Impedance:  90ohmů

Konektory:  iFi ‘FINAL’ USB

Délka/Hmotnost: 

  • 0.5m/270g (0.595 lbs)
  • 1.0m/290g (0.639 lbs)

Prodejci

Produkty zakoupíte v naší pražské prodejně, případně u našich zde uvedených prodejců.

hifina Logo