Gemini

USB kabel s odděleným přenosem audia a napájením

IFi Gemini Dual-Headed USB kabel bude vládnout všem. Audio a napájecí kabely nebývají vedeny společně vedle sebe, ale v USB, díky jeho původu, tomu tak je. IFi Gemini vede audio a napájení dvěma oddělenými kabely. Kritické je, že speciální geometrie odpovídá specifikaci 90 ohmové impedance lépe než standard USB 2.0 nařizuje. Odpor je 4x menší než požaduje specifikace. Konektory FINAL USB zajišťují dokonalé stínění end-to-end. Atypický design RF3 silencer obepíná celé frekvenční pásmo a naprosto zažehná šumy.

S tímto neortodoxním seznamem funkcí iFi Gemini Dual-Heade USB kabel zvukově předčí všechny ostatní.

Jednoduchá, ale srozumitelná ilustrace je na grafu níže. Gemini odpovídá 90 ohmové specifikaci přenosového USB protokolu s jen 1% odchylkou od 90 ohmové impedance end-to-end ( tj. konektoru + kabelu dohromady).

Jiné drahé audiofilské kabely se při srovnání pohybují s rozptylem až 15% (nebo 78ohmů - 103ohmů !). Tento klíčový parametr je často přehlížen, přetože je velmi důležitým pro dosažení maximální kvality přenosu signálu.

 
Existují kabely dual-headed konstrukce a je zde Gemini Dual-Headed design. Následující obrázek ilustruje jasně rozdělení audia a napájení do dvou oddělených kabelů. Při bližším zkoumání zjistíte, že napájení má větší průměr a audio má více jader. Navíc, signál a zem mají specifickou geometrii pro optimální vodivost. Tím se Gemini odlišuje.
Signál prochází kabelem a konektory. Z toho důvodu musí být konektory stejně mimořádné, jako kabel. Většina USB kabelů používá plastové krytí konektorů. Plast ale nemůže stínit vysoké frekvence přítomné v USB datech, takže se nežádoucí signál vyzáří do okolí. Trvanlivost plastových konektorů je navíc nejistá. FINAL USB konektory poskytují dokonalé stínění end-to-end tím, že jsou vyrobené z kvalitního hliníku. Pozlacené konektory mají velikou životnost a budou sloužit po mnoho let.

Proprietární iFi konektory vypadají a působí jako by byly vytesány z jednoho kusu kvalitního hliníku. To není daleko od pravdy. To je iFi standard.

Řešení elektromagnetického rušení u USB kabelů obvykle neexistuje. Dokonce i u těch vybavených filtrem pracujícím obvykle ve velmi úzkém pásmu. Velmi málo jich je také vybaveno na svých koncích RFI filtry a nechávají tak celou délku kabelu působit coby anténu.

Gemini je vybaven třemi na zakázku vyrobenými keramickými RF silencery. Každý z nich má jiný efektivní rozsah a tím se značně rozšiřuje pásmo eliminace RF rušení. Navíc je prostřední silencer navržen tak, aby bylo možné ho nastavit (posouvat po celé délce kabelu) a tím 'rozladit' anténu tvořenou kabelem v závislosti na podmínkách a požadavcích systému. Další 2 silencery, které nejsou zafixované, je nutné mít co nejblíže jednotlivým koncům kabelu.

K dosažení absolutního zenitu v USB audio kvalitě za počítačem doporučujeme použití iUSB power (pro čisté napájecí napětí) a Gemini kabelu (pro oddělený přenos audia + napájení), s využitím iPurifieru k filtraci audia+napájení těsně před vstupem do DA převodníku. Toto je unikátní iFi řešení. Takový set-up prostě nemá srovnání pokud jde o dosažení nejtiššího a nejhladšího přehrávání hudby z počítače. Nemá konkurenci, tečka.

Další informace o Gemini Dual-Headed kabelu a jeho technických aspektech se dočtete na:

https://www.facebook.com/iFiAudio/notes

Specifikace

Kompatibilní s vysokorychlostním USB 2.0 (24Bit/192kHz a vyšší)
Vodič:  Heavy OHFC continuous cast copper
Izolace:  Polyethylene
Stínění:  Dual-shields
Impedance:  90ohmů
Konektory:  iFi ‘FINAL’ USB konektory
Délka/Hmotnost:  0.7m/330g; 1.5m/400g

Prodejci

Produkty zakoupíte v naší pražské prodejně, případně u našich zde uvedených prodejců.

hifina Logo