Cambria

Cambria je nejnovějším výtvorem designera Joachima Gerharda a vyzývá několik pravidel návrhu reprosoustav. Ne, nesnažíme se provádět triky. Jen, že pokrok v technologiích může otevřít dveře, které byly dříve považovány za zavřené.

Basový reproduktor

Musíme poděkovat Seas, výrobci basového reproduktoru, za jejich nejnovější konstrukci 5 a 1/4 palcového basového reproduktoru. Tento reproduktor je výjimečným příkladem dovednosti návrhu a výroby nízkofrekvenčního reproduktoru. U reproduktoru chceme, aby se hmota pohybovala.... rychle. A také chceme, aby se stejně rychle zastavila. U basových reproduktorů velikost membrány určuje jeho nízkofrekvenční charakterisktiku, ale větší plocha membrány znamená větší hmotnost. Větší hmotnost znamená větší setrvačnost a setrvačnost způsobuje ztrátu v rozlišení a další nechtěné znehodnocení zvuku. V tom mají menší reproduktory výhodu nad většími.... mají menší hmotnost a mohou zahájit a zastavit pohyb rychleji. Středobasový reproduktor v Cambrii exceluje, protože má o významných 30 procent větší plochu membrány než typický reproduktor stejné velikosti.

Seas také vyvinul novou výrobní techniku, aby tok magnetického pole ovládajícícho pohyb membrány byl více efektivní a lineární. To znamená, že reproduktor může mít delší pohyb, zahájit a zastavit pohyb rychleji a zůstat mnohem lineárnější než bylo možné dříve. Co to znamená v reálném životě? Přes svoji relativně malou velikost je reproduktor schopen pohybovat vzduchem velmi intenzivně, rychleji a s menším zkreslením než kdykoliv předtím. To vše jsou části toho, proč je Cambria výjimečnou reprosoustavou.

Ozvučnice Cambrie zahrnuje unikátní design, tzv. quarter wavelength design. Obvykkle je quarter wavelength design aplikován na bass reflex nebo transmission line. Cambria má trochu od obojího. Kombinuje dlouhou ozvučnici s pečlivě vyladěným portem tak, aby vytvořil perfektní bouři hlubokého a silného basu kombinovaného s rychlostí a texturou obvykle přikládanou malým měničům.

Vysokotónový reproduktor

Jednopalcový výškový reproduktor je kombinací kovu a soft-dome. Návrháři reproduktorů, audiofilové a recenzenti dlouho debatovali o přednosti kovu oproti soft-dome - kov může přinést vynikající přechodovou odezvu, čistotu a vysokofrekvenční rozšířený rozsah, zatímco soft-dome výškové reproduktory jsou často považované za hladší a "sladší". Cambria má vysokotónový reproduktor, který kombinuje akustické přednosti obou typů.

Výškový reproduktor má extrémně lehkou a pevnou hliníko-magneziovou kupoli vycentrovanou v širokém textilním okolí (většina konstrukcí výškových reproduktorů typu metal dome používá hliník, titan nebo kompozit titanu). Výškový reproduktor je bez zkreslení daleko za horní limit lidského sluchu. Jeho velké a pružné okolí umožňuje zvýšený výkon and snižuje cutoff frekvenci, což umožňuje velmi nízké frekvenční body výhybky.  Tento unikátní výškový reproduktor je jedním z klíčových akustických elementů všech modelů reprosoustav Canalis.

Reší všechny detaily, Cambria používá prémiové komponenty pro výhybku, proprietárnní kabeláž a mimořádné měděné reproduktorové konektory Eichmann CablePodTM.

Ozvučnice

Když jsme zkoumali materiál pro ozvučnice, naším cílem bylo najít ideální rovnováhu mezi krásou a výkonem. Neuspokojila nás tence dýhovaná MDF, přestože je relativně levná and snadno opracovatelná. MDF je těžká a flexibilní a proto interní tlak zvuku generovaný měniči změní celou ozvučnici ve vysokozkreslující panel. Místo toho jsme vybrali pozoruhodnou třívrstvou, 3/4 palce silnou, překližku s křížovým jádrem Mao Bamboo (bambus). Námi vybraná překližka integruje vícesměrové vrstvy tlumící struktury materiálu, které vytváří přirozeně tichý materiál pro ozvučnice reprosoustav. Mao Bamboo, vlastně tráva, je efektivně rostoucí obnovitelný zdroj, který je přirozeně krásný a elegantní. Se zručností na úrovni výrobce zakázkového nábytku je každá Canalis reprosoustava v jedné ze tří dostupných odstínů povrchových úprav vhodná k doplění interiéru jakéhokoliv typu, od tradičních po moderní. Jsou dostupné povrchové úpravy v odstínu Med, Skořice, Lékořice.

Specifikace

 • speaker type: 2-way, Quarter Wavelength Cabinet, Front Port
 • cabinet material: 3/4" 3ply, Cross-Grain, Vertical-Core MAO Bamboo, bonded with environmentally friendly NAUF glue
 • woofer: Sear 51/4" Aluminum Cone woofer. Low mass aluminum voice coil for transient speed and long throw, 20mm cone travel
 • tweeter: seas .75" High Definition aluminum/magnesium cone. Wide surrond for extended low frequency lienarity. Coil and windings are optimized for low compression at high power transient peaks
 • internal wiring: Proprietary Spiral Groove GrooveLine micro-litz wire for all audio signals. Single wire connection, Eichmann Bullet Plug Binding Posts
 • crossover: 18 dB Transitional filter. Linear phase, minimal group delay
 • impedance: 8 Ohms
 • efficiency: 86dB/1w/1m
 • power handling: 180W
 • frequency response: 39Hz - 33kHz (-3dB); Crossover Freq. 1.4kHz
 • dimensions: 107 x 25 x 27cm
 • weight: 18.5kg (pc)