Anima CS

Anima je naším nejpopulárnějším reproduktorem a nabízí mimořádný výkon, ale Anima CS přenáší koncept dvojpásmového monitoru na ještě vyšší úroveň. Tyto dvě reprosoustavy jsou si více podobné než nepodobné, používají stejné měniče, ozvučnici z bambusu, topologii výhybky, prémiovou interní kabeláž a Eichmann konektory. Přesto jsme Animu ještě vylepšili a vytvořili Animu CS. Zlepšení? Celkové snížení úrovně šumu reprosoustavy mající za výsledek vyšší rozlišení a zlepšenou dynamiku.

Anima CS obsahuje několik šum redukujících technik od Spiral Groove. První je 3/4 palce silná základna z nerezové oceli. Významná hmota základny z nerezové oceli spojená s rigidní bambusovou ozvučnicí vytváří téměř nepohyblivou část pro montáž měničů. To znamená, že pohyb měničů není promarněný or zkreslený pohybem ozvučnice. Navíc nerezová základna vytváří místo s nízkou vybrací pro montáž výhybky. Tam, kde je u Animy výhybka přidělaná na bambusovou základnu o síle 3/4 palce, výhybka Animy CS je přidělaná na základnu z nerezové oceli využívající plovoucí a oddělující nosné prvky.

Pro výhybku Animy CS jsme použili výrazně kvalitnější součástky (a tím i zvýšili náklady) a jen ty nejlepší kondenzátory a zakázkově navržené a vestavěné nízkofrekvenční cívky navržené Brianem Daleyim, inženýrem Spiral Groove. Zlepšení basové odezvy, čistoty a přechodové odezvy, který tato jedinečná cívka dává vedl Allena Perkinse ke komentáři, že tyto reprosoustavy nejsou delikátně znějící, ale spíš hluboce diferencované. Automobilovou terminologií, mají hodně kroutícího momentu.

Tyto mechanické a součástkové detaily jsou významné pro vytvoření malého zkreslení, třírozměrné, velmi dynamické prezentace Animy CS. Nicméně, Anima CS překvapí při prvním poslechu basovou odezvou.

K dosažení takových kvalit využívá návrhář Joachim Gerhard principy psychoakustiky, aby povzbudil váš mozek poskytnout to, co fyzika omezuje. Nemůžeme obejít zákony fyziky, ale s pronikavým porozuměním toho, jak lidské tělo zpracovává zvuk, Joachim k naší výhodě užívá mechanismus vnímavosti mozku.

Studie prokázaly, že když slyšíme harmonické spojené se základnní frekvencí, náš mozek znovu vytvoří základní frekvenci jako část našeho poslechu dokonce i v případě, kdy základní frekvence není ve skutečnosti přítomná.  Aby se toto správně a přesvědčivě stalo, musí být harmonické velmi přesné. harmonická přesnost Animy dovoluje vašemu mozku vzít tuto zvukovou informaci and vyplnit nízkou základní frekvenci, ktero reproduktor nemůže dosáhnout. To je nejzřetelnější v basovém pásmu, ale je too také pravda v celém frekvenčním spektru a přispívá to k autoritativnímu zvuku Animy CS.

Technologie měničů

Jednopalcový výškový reproduktor je kombinací kovu a soft-dome. Návrháři reproduktorů, audiofilové a recenzenti dlouho debatovali o přednosti kovu oproti soft-dome - kov může přinést vynikající přechodovou odezvu, čistotu a vysokofrekvenční rozšířený rozsah, zatímco soft-dome výškové reproduktory jsou často považované za hladší a "sladší". Anima CS má vysokotónový reproduktor, který kombinuje akustické přednosti obou typů.

Výškový reproduktor má extrémně lehkou a pevnou hliníko-magneziovou kupoli vycentrovanou v širokém textilním okolí (většina konstrukcí výškových reproduktorů typu metal dome používá hliník, titan nebo kompozit titanu). Výškový reproduktor je bez zkreslení daleko za horní limit lidského sluchu. Jeho velké a pružné okolí umožňuje zvýšený výkon and snižuje cutoff frekvenci, což umožňuje velmi nízké frekvenční body výhybky. Verze u Animy CS je oproti standardní verzi modifikovaná pro ještě vyšší rozlišení.

Anima CS 51/4 palcový středobasový měnič má membránu z lehké a tuhé hliníkové slitiny s keramickým povrchem a speciálně tvarovaný k nastavení breakup módů membrány tak, že může ovlivnit středo a nízko frekvenční jasnost. Navíc, přirozený breakup mód membrány je daleko nad jejím pracovním rozsahem. Jak již bylo uvedeno, basový měnič užívá zakázkově vyrobenou šum redukující cívku. Tento exklusivní měnic dává pozoruhodné rozlišení a širokou dynaminku.

Ozvučnice

Když jsme zkoumali materiál pro ozvučnice, naším cílem bylo najít ideální rovnováhu mezi krásou a výkonem. Neuspokojila nás tence dýhovaná MDF, přestože je relativně levná and snadno opracovatelná. MDF je těžká a flexibilní a proto interní tlak zvuku generovaný měniči změní celou ozvučnici ve vysokozkreslující panel. Místo toho jsme vybrali pozoruhodnou třívrstvou, 3/4 palce silnou, překližku s křížovým jádrem Mao Bamboo (bambus). Námi vybraná překližka integruje vícesměrové vrstvy tlumící struktury materiálu, které vytváří přirozeně tichý materiál pro ozvučnice reprosoustav. Mao Bamboo, vlastně tráva, je efektivně rostoucí obnovitelný zdroj, který je přirozeně krásný a elegantní. Se zručností na úrovni výrobce zakázkového nábytku je každá Canalis reprosoustava v jedné ze tří dostupných odstínů povrchových úprav vhodná k doplění interiéru jakéhokoliv typu, od tradičních po moderní. Jsou dostupné povrchové úpravy v odstínu Med, Skořice, Lékořice.

Specifikace

 • speaker type: 2-way, Bass Reflex, Rear Port
 • cabinet material: 3/4" 3ply, Cross-Grain, Vertical-Core MAO Bamboo, bonded with environmentally friendly NAUF glue
 • base: 3/4" Stainless Steel hard mounted to the bamboo cabinet to provide significant mass loading for energy dissipation. Three 1/4" - 20 threaded holes for mounting to speaker stand
 • woofer: Seas 51/4" Ceramic layered Aluminum Cone woofer. Low mass aluminum voice coil for transient speed and long throw, 20mm cone travel
 • tweeter: seas .75" High Definition aluminum/magnesium cone. Wide surrond for extended low frequency linearity. Coil and winding are optimized for low compression at high power transient peaks
 • internal wiring: Proprietary Spiral Groove GrooveLine micro-litz wire for all audio signals. Single wire connection, Eichmann Bullet Plug Binding Posts
 • crossover: 18dB Transitional filter. Linear phase, minimal group delay. Proprietary Joachim Gerhard DC-Module minimizes baffle step interaction due to cabinet size. Decoupled mounting technique for isolation from cabinet and driver energy. Teflon capacitors and custom designed and wound Spiral Groove woofer coil.
 • impedance: 8 Ohms
 • efficiency: 86dB/1W/1m
 • power handling: 120W
 • frequency response: 44Hz - 33kHz (-3dB); crossover freq. 1.9kHz
 • dimensions: 41 x 25 x 27 cm
 • weight: 10.9kg (pc)
 • color options: Honey, Cinnamon, or Licorice