Allegra 2.0

Allegra 2.0 je naší vlajkovou lodí. Její návrh je postaven na Animě a byl také inspiratí pro vývoj našich produktů řady CS. Abychom dosáhli zamýšlených výkonnostních cílu pro Allegru 2.0, se Joachim Gerhard rozhodl oddělit středopásmovou a výškovou ozvučnici od ozvučnice basové části. Nejen, že to umožnilo Joachimovi zvýšit požadavky na návrh, ale také to zvětšilo možnosti Allena Perkinse pro implementaci mechanických šum redukujících prvků a řízení resonancí. Optimalizace a izolace basové části od středo a vysokotonové významně přispívá k nenucenému výkonu Allegry 2.0.

Ve vrchní středo a vysokotónové ozvučnici sdílí Allegra stejné měniče s oběma modely Animy. Nicméně, na rozdíl od Animy, středopásmový měnič u Allegry 2.0 nemusí přenášet nízké frekvence. Tvar a interní objem ozvučnice jsou optimalizované na nejlepší výkon v uzavřené, nikoliv otevřené (bassreflexové) variantě. Při testování Allegry 2.0 bylo zřejmé, že kombinace dvou oddělených bambusových ozvučnit a mechanické úpravy Allena vyústily ve významně tišší mechanickou strukturu. Ovoce naší práce dokonce překonavá dynamiku a rozlišení Animy CS zatímco bez problémů podává náležite rychlý a artikulovaný bas ze spodní, basové ozvučnice.

Horní ozvučnice Allegry 2.0 (středo a vysokotónová část) má zvýšenou hmotu pomocí napevno přidělaného 3/4 palce silného plátu z nerezové oceli, který tvoří základnu. Mechanický oddělovací systém spojuje tuto těžkou část s vrchem basové ozvučnice. Systém oddělených hmot významně redukuje přenos energie z basové části, která by normálně ovlivňovala výkon středo a vysokotónové části.

Deska výhybky středo/vysokotónové části je přidělaná k nerezové základně a plave na hmoty oddělujícím materiálu uvnitř basové ozvučnice. Tím je dosaženo pro výhybku extrémně "tiché" prostředí bez vybrací a významně to snižuje hladinu šumu reproduktoru. Allegra 2.0 má také zvýšenou kvalitu (a cenu) součástek použití jen nejlepších kondenzátorů a na zakázku vyrobených nízkofrekvenčních cívek navržených Brianem Daleyem ze Spiral Groove.

Technologie měničů

Jednopalcový výškový reproduktor je kombinací kovu a soft-dome. Návrháři reproduktorů, audiofilové a recenzenti dlouho debatovali o přednosti kovu oproti soft-dome - kov může přinést vynikající přechodovou odezvu, čistotu a vysokofrekvenční rozšířený rozsah, zatímco soft-dome výškové reproduktory jsou často považované za hladší a "sladší". Výškový reproduktor má extrémně lehkou a pevnou hliníko-magneziovou kupoli vycentrovanou v širokém textilním okolí (většina konstrukcí výškových reproduktorů typu metal dome používá hliník, titan nebo kompozit titanu). Výškový reproduktor je bez zkreslení daleko za horní limit lidského sluchu. Jeho velké a pružné okolí umožňuje zvýšený výkon and snižuje cutoff frekvenci, což umožňuje velmi nízké frekvenční body výhybky.

Středopásmový měnič je stejný jako u Animy a Amerigo 2.0. Měnič začíná zkreslovat až nad 8kHz hranicí, která je daleko nad pracovním rozsahem měniče u Allegry 2.0. Kombinovaný výsledek přináší drastickou redukci zkreslení a zvýšenou hlasitost s expresivnější dynamikou.

Basový měnič u Allegry 2.0 je keramikou patážené duraluminum, který je velmi lehký a tuhý. Použití dvou měničů menších průměrů umožňuje vyšší výstup s menším zkreslením. Oddělená výhybka basové části eliminuje všechny rezonance od měničů, takže nedochází k ovlivňování středopásmovými frekvencemi. Subjektivně, bas je velmi vymezen, s výjimečným pohybem a pronikající sílou.Objem skříně je dostatečně velký pro frekvence pod 30Hz.

Ozvučnice

Když jsme zkoumali materiál pro ozvučnice, naším cílem bylo najít ideální rovnováhu mezi krásou a výkonem. Neuspokojila nás tence dýhovaná MDF, přestože je relativně levná and snadno opracovatelná. MDF je těžká a flexibilní a proto interní tlak zvuku generovaný měniči změní celou ozvučnici ve vysokozkreslující panel. Místo toho jsme vybrali pozoruhodnou třívrstvou, 3/4 palce silnou, překližku s křížovým jádrem Mao Bamboo (bambus). Námi vybraná překližka integruje vícesměrové vrstvy tlumící struktury materiálu, které vytváří přirozeně tichý materiál pro ozvučnice reprosoustav. Mao Bamboo, vlastně tráva, je efektivně rostoucí obnovitelný zdroj, který je přirozeně krásný a elegantní. Se zručností na úrovni výrobce zakázkového nábytku je každá Canalis reprosoustava v jedné ze tří dostupných odstínů povrchových úprav vhodná k doplění interiéru jakéhokoliv typu, od tradičních po moderní. Jsou dostupné povrchové úpravy v odstínu Med, Skořice, Lékořice.

Specifikace

 • speaker type: 3-way, Two-Piece cabinet
 • woofer: dual Seas 8" Aluminum Cone woofer. Low mass aluminum voice coil for transient speed and long throw, 20mm cone travel
 • midrange: Seas 5" Aluminum Cone woofer. Low mass alluminum voice coil for transient speed and long throw, 20mm cone travel
 • tweeter: seas .75" High Definition aluminum/magnesium cone. Wide surround for extended low frequency linearity. Coil and windings are optimized for low compression at high power transient peaks
 • internal wiring: Proprietary Spiral Groove GrooveLine micro-litz wire for all audio signals. Single wire connection, Eichmann Bullet Plug Binding Posts
 • crossover: 18 dB Transitional filter. Linear phase, minimal group delay
 • impedance: 8 Ohms
 • efficiency: 88dB/1W/1m
 • power handling: 180W
 • frequency response: 36Hz - 33kHz (-3dB); Crossover Freq. 200Hz, 1.4kHz
 • dimensions: 107 x 25 x 27cm
 • weight: 40.8kg
 • color options: Honey, Cinnamon, or Licorice